Jak zadbać o włosy latem?

Lato to ulubiona pora roku wielu z nas. Przychodzą ciepłe dni, możemy smażyć się na słońcu, pluskać w morskiej wodzie, zdobywać kolejne szczyty w górach, spędzać miły czas w gronie znajomych nad jeziorem czy po prostu poopalać się na tarasie. Czy jednak pamiętamy o naszych włosach, dla których czas wakacji jest trudny?

Włosy wbrew pozorom są bardzo delikatne i łatwo je zniszczyć. Jeśli nie dbamy o nie systematycznie, nie możemy liczyć na to, że będą ładnie wyglądały i lśniły. Lato jest porą, kiedy nasze włosy narażone są na liczne czynniki atmosferyczne. Wysoka temperatura, wypalające kolor słońce, niespodziewane opady deszczu, morska bryza, słona morska woda, chodzenie bez czapki… To wszystko w połączeniu może sprawić naszej fryzurze niemałe szkody. Jak sobie radzić?

zdrowe włosy latem Używaj odżywek do Twojego rodzaju włosów

Odżywki to pierwsza rzecz, o której piszemy. Szczególnie za cel pierwszorzędny powinny sobie postawić je panie o suchych włosach, które z uwagi na słońce i wysokie temperatury jeszcze bardziej podatne są na przesuszenie i łamanie. Odpowiednio dobrana odżywka (o którą możemy przecież zapytać na przykład naszego fryzjera) idealnie sprawdzi się w letnich sytuacjach i pozwoli utrzymać nasze włosy nawilżone i błyszczące.

Postaraj się nie myć włosów codziennie

Nasza skóra naturalnie wytwarza składniki ochronne zawarte w łoju, które chronią skórę oraz włosy przed szkodliwymi działaniami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV, które wysyła nam słońce. Chcąc zachować nasze włosy w jak najlepszym zdrowiu, powinnyśmy zrezygnować z codziennego ich mycia. Warto stosować tu zasadę raz na 2-3 dni. Wtedy łój zdąży się wytworzyć i pozwolić naszej skórze się nieco zregenerować. Pamiętajmy, że zbyt częste mycie włosów latem prowadzi do ich wysuszenia.

noszenie kapelusza latem w celu ochrony włosów przed słońcem

Na silnym słońcu załóż kapelusz

Ta rada wydaje się być najprostsza do wprowadzenia w życie. Duży słomiany kapelusz nie tylko jest modnym i stylowym dodatkiem, ale również może stanowić niezłą warstwę ochronną dla naszych włosów. Nie będą one żółkły od promieni słonecznych i traciły swojego blasku. Dodatkowo kapelusz taki może uchronić nas przed udarami słonecznymi. Warto chociaż jeden mieć w swojej kolekcji i chętnie go nosić.