Jak obciąć grzywkę w domu?

Krótka grzywka znowu powraca jako jeden z nieśmiertelnych hitów fryzjerskich. Okazuje się, że nie musimy jednak biec z tak krótkim zabiegiem do salonu, tylko możemy samodzielnie obciąć włosy w domu tak, jak nam się podoba.

Trzeba jednak pamiętać, że obcinanie grzywki nie jest wcale prostą sprawą. Wymaga wprawnego oka, skupienia, opanowania i sprawnej ręki. Łatwo bowiem efekt można popsuć i wyglądać po prostu komicznie. O ile jeszcze parę lat temu można było takową nieudaną grzywkę przykrócić do prawie, że końca czoła, o tyle dziś taki look nie będzie nam sprzyjał.

narzędzia fryzjerskie lusterko nożyczki fryzjerskie

Wróćmy jednak do meritum całej sprawy. Chcąc obciąć grzywkę samodzielnie w domu, musimy przede wszystkim przygotować odpowiednie przyrządy:

  • dobrą lampkę – najlepiej jak najjaśniejszą, która w bardzo dobry sposób rozjaśni nam całą głowę wraz z twarzą i co najważniejsze – z włosami.
  • nożyczki fryzjerskie – najlepiej profesjonalne, które można kupić w sklepach fryzjerskich oraz dobrze wyposażonych drogeriach. Należy wystrzegać się przede wszystkim zwykłych domowych nożyczek oraz tych do papieru. Są one zbyt tępe, by mogły przeciąć włosy tak, by wyglądały dobrze.
  • lustro – no właśnie: lustro, nie lusterko! Cała nasza twarz oraz włosy muszą być widoczne, byśmy mogły ocenić jaką długość i kształt grzywki wybrać i wykonać. Zdecydowanie odpuśćmy sobie małe lusterka do makijażu.

Kiedy już będziemy odpowiednio wyposażone, możemy przejść do sedna.

W jaki więc sposób obciąć grzywkę?

grzywka jak obciąć samodzielnie w domuNa początek warto jest nawilżyć włosy – na przykład wodą lub lakierem. Dzięki temu, że włosy będą mokre, łatwiej nam będzie je przyciąć. Pamiętajmy jednak, że mokre włosy zawsze są nieco dłuższe. Po wysuszeniu ulegną przykróceniu. Dlatego pamiętajmy, by nie przycinać ich zbyt mocno i zostawić sobie trochę miejsca asekuracyjnego.

Samo przycinanie grzywki musi odbywać się w dużym skupieniu i opanowaniu. Zmoczone włosy musimy oddzielić tak, by grzywka, którą chcemy przyciąć, nie łączyła się z resztą włosów. Wreszcie przychodzi czas na ścięcie grzywki. Dobrym sposobem jest podzielenie jej na trzy warstwy i przycinanie ich po kolei, zaczynając od pasma, które znajduje się najbliżej naszych brwi.

Jeśli nie mamy wprawy w przycinaniu grzywki, nie próbujmy jej samodzielnie cieniować. Zajmują się tym fryzjerzy i to oni najlepiej wiedzą, jak to zrobić. My same możemy zrobić sobie krzywdę i potem płakać z brzydką grzywką, która będziemy musiały na siłę upinać.