Czy warto stosować kosmetyki do rzęs ze sklepów?

czy-warto-stosowac-kosmetyki-do-rzes-ze-sklepow-1

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć sporo preparatów i odżywek do naszych naturalnych rzęs, które mają pomóc nam utrzymać ich prawidłową kondycję, dostarczyć im potrzebnych witamin i minerałów i sprawić, by były długie oraz lśniące. W dobie medycyny niekonwencjonalnej wiele z nas zastanawia się nad korzystaniem z kosmetyków oferowanych przez producentów. Czy słusznie?

Odżywki i kosmetyki do rzęs zyskały sporą popularność. Kobiety stosują je po to, by ich rzęs rosły szybciej, były grubsze, dłuższe i bardziej błyszczące. Mówi się jednak, że lepiej jest używać kosmetyków, które same możemy sporządzić w domu z naturalnych składników. Jednak czy ich moc jest wystarczająca?

Dlaczego chcemy przerzucać się na alternatywy?

Niektórzy sądzą, że w kosmetykach do kupienia znajduje się sporo składników chemicznych, które na dłuższą metę są szkodliwe dla naszego organizmu. Pozorna pomoc w utrzymaniu długich rzęs może okazać się zgubna. Jednak czy warto temu wierzyć? Prawda jest pośrodku. Trzeba bowiem wiedzieć, że w drogeriach możemy kupić zarówno kosmetyki dobre jak i złe. Te drugie przepełnione są parabenami, parafiną czy formaldehydem, które niekorzystnie wpływają na skórę i są ogólnie szkodliwe dla człowieka. Jednak obok nich możemy znaleźć jeszcze przecież kosmetyki godne uwagi. Zostały stworzone na bazie składników naturalnych, których żadna z nas nie posiada w domu, by stworzyć z nich odpowiednią odżywkę.

czy-warto-stosowac-kosmetyki-do-rzes-ze-sklepow-2

O jakich kosmetykach mowa?

W kontekście tych „dobrych” odżywek dostępnych na rynku wymienić można różnego rodzaju sera, które produkuje się na bazie składników w 100% naturalnych. Warto tu przypomnieć sobie serum ozonowane tworzone na podstawie czterech olejków (rycynowego, abisyńskiego, z drzewa herbacianego i z nasion baobabu), odżywkę Vitamin Lash Serum (która zawiera nie tylko trzy różne witaminy C,E oraz F, ale również bogata jest w prowitaminę B5, kolagen i inne dobre składniki), czy chociażby 3D Filler autorstwa Iriny Ronite, który stanowi organiczną alternatywę dla kosmetyków złych.

czy-warto-stosowac-kosmetyki-do-rzes-ze-sklepow-3
źródło: Amazing Lashes

Ile to kosztuje?

Co prawda za kompleksową i naprawdę dobrą odżywkę do rzęs trzeba troszkę zapłacić. Jednak inwestycja ta na pewno nie pójdzie na marne. Lepiej wydać raz a nieco więcej pieniędzy na kosmetyk sprawdzony, profesjonalny i przede wszystkim skuteczny, niż wydawać za każdym razem trochę mniej na odżywki, które nie działają lub zawierają szkodliwe chemikalia. Jeśli jednak nie chcemy wydawać większych pieniędzy na kosmetyki do rzęs, możemy postawić na ozonowane serum z 4 olejków, o którym mowa była wyżej. Jest on tani i ogólnodostępny.