Czy można usunąć tatuaż?

usuwanie tatuażu

Z tatuażami bywa różnie. Jedne prezentują się pięknie i niosą ze sobą wspaniałe wspomnienia, drugie zostały wykonane tragicznie lub przypominają o smutnych sprawach. Bez względu na to, dlaczego chcielibyśmy pozbyć się tatuażu, musimy wiedzieć, że istnieje taka możliwość. Jest jednak dość droga i czasem bolesna.

Ludzie robią tatuaże po to, by uwiecznić jakiś moment w swoim życiu lub upiększyć swoją skórę. Czasem bywa jednak tak, że po latach tatuaże już nam nie służą. Albo straciły swój blask, albo są po prostu brzydkie i niemodne, albo przypominają nam o wydarzeniach z przeszłości, o których wolelibyśmy już nie pamiętać. Wtedy pragniemy pozbyć się ich raz na zawsze. Sprawę utrudnia fakt, że samodzielnie nie da się tego zrobić.

Od czego jednak mamy specjalistów i nowoczesne metody?

tatuaż na ręce
Klinika Ambroziak oferuje laserowe usuwanie tatuażu! Sprawdź: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/laser-q-switched/

Czy każdy tatuaż można usunąć?

W dzisiejszym świecie nowoczesnych technologii istnieje możliwość usunięcia niemalże każdego tatuażu. Trzeba jednak pamiętać, że do każdego typu malowidła użyjemy innej metody. Przykładowo: mały i płytki tatuaż da się zlikwidować już peelingami chemicznymi, podczas gdy duży i głęboki wymaga usuwania laserowego. Stopień usuwalności i trudności w usuwaniu zależy również od umieszczenia tatuażu. Im bardzo jest on dostępny, tym łatwiej i szybciej pójdzie pozbywanie się go. Nie bez znaczenia jest jednak także kolor. Okazuje się bowiem, że niektóre lasery mają problemy z „zauważeniem” danych kolorów. Szczególnie uciążliwym jest biały, który potrafi zlać się kolorystycznie ze skórą.

nieudany tatuaż do usunięciaLaser w usuwaniu tatuażu?

Od jakiegoś czasu do usuwania tatuaży używa się głównie laserów. Są one różne – starsze, młodsze, mniej lub bardziej zaawansowane. Jednym z najlepszych obecnie na rynku dermatologii estetycznej jest laser Q-Switched, który działa na zasadzie mikrosekundowych „strzałów” impulsami światła w tatuaż. Oczywiście wszystko odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Nie da się ukryć, że nawet tak dobry laser nie usunie tatuażu za jednym zamachem. Potrzebnych jest do tego kilka wizyt. Na każdej z nich zaobserwujemy stopniowe rozjaśnianie malowidła, aż wreszcie zniknie ono w połączeniu z odcieniem naszej skóry.