Przyprawy – kuchenna alchemia

Nie jest dla nikogo żadna tajemnica jak duży wpływ na jakość naszych potraw mają przyprawy. Odpowiednio doprawione danie wywiera również wpływ na nasz organizm. Niektóre z przypraw, jak na przykład cynamon czy imbir organizm rozgrzewają. Dlatego są bardzo pożądane w czasie jesiennych słot i zimowych zawiei. Mało tego, są to jedne z wielu przypraw, które dzięki rozgrzaniu organizmu powodują przyspieszenie przemiany materii, dzięki czemu są skutecznymi wspomagaczami w walce przeciw niechcianym kilogramom.

zdrowe-przyprawy-do-twojej-kuchni-848x400Do przechowywania przypraw przydaje się oddzielna szuflada bądź pudełeczko. Jest to nie tylko praktyczne ale również ma walory estetyczne. Należy pamiętać, ze przyprawy dość szybko wietrzeją, więc najlepiej jest przechowywać je w hermetycznych opakowaniach, w miejscach chłodnych, gdzie nie ma dostępu światła. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasze „podkręcacze smaku” na dłużej zachowają swój aromat.

Zanim dodamy przyprawy do dań, dobrze jest rozetrzeć je w dłoniach, by uwolnić cały aromat i zniewalający smak. Dzięki temu uzyskując ciekawą kombinację nawet z najbardziej nudnych i oklepanych dań.

Konsultanci Oriflame zapewne niejednokrotni mają w swoich kuchniach pełen bukiet różnorodnych przypraw, ponieważ ciekawość życia i nowych zapachów to jest właśnie to co pozwala firmie Oriflame zdobywać coraz to nowych klientów i konsultantów, którzy rejestrują się na stronie https://klub-konsultantek.pl . Dzięki temu maja możliwość nie tylko kupić ulubione kosmetyki taniej ale również zarobić prawdziwe pieniądze, na własnych warunkach i w odpowiednim dla siebie czasie.